نجات ۲ هزار نفر از خطر حوادث در طرح امداد تابستانه هلال‌احمر

به گزارش پایگاه اطلاع سانی جمعیت هلال احمر مرتضی سلیمی با اعلام جزئیات اجرای طرح امداد و نجات تابستانه هلال احمر از ۳۱ خرداد تا ۲۱ تیر گفت: در این مدت ۳ هزار و ۳۹۳ ماموریت امدادی شامل ۵۰ درصد ماموریت ترافیکی، ۵ درصد ساحلی و ۵٫۶ درصد ماموریت کوهستان انجام شده و امدادگران هلال احمر خدمات لازم را به ۱۰ هزار و ۱۵ تن از هموطنان ارائه کرده اند.

وی با اشاره به نجات ۲ هزار و ۷۴۵ تن از خطر حوادث، افزود: به علاوه یک‌هزار و ۹۰۲ تن به مراکز درمانی منتقل شده، ۳ هزار و ۴۲۰ تن از خدمات درمان سرپایی بهره برده و ۳ هزار و ۶۳۲ تن از خدمات اسکان اضطراری استفاده کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه در طرح امداد تابستانه تا کنون ۳۰۴ مورد عملیات نجات فنی که از آن میان رهاسازی ٣٧۴ مصدوم در سوانح ترافیکی بوده، انجام شده است، اظهار کرد: همچنین در طرح امداد و نجات ساحلی (دریای کاسپین) در استان‌های گلستان، گیلان و مازندران از ١۵ خرداد تا ٢١ تیر، ۳ هزار و ۸۰۱ تن آسیب دیده و ۵۴۴ تن از خطر حوادث نجات یافته اند که ۵۲۴ تن از آنها در مازندران، ۱۱ تن در گیلان و ۹ تن در گلستان بوده است.

وی گفت: همچنین تا کنون در طرح امداد ساحلی ۳ هزار و ۶۴۹ تن از خدمات درمان سرپایی استفاده کرده و ۵۲ تن به مراکز درمانی منتقل شده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *