بالگردهای هلال احمر 646 عملیات امدادی انجام دادند

بالگردهای هلال احمر 646 عملیات امدادی انجام دادند

تهران- ایرنا- رئیس مركز امداد هوایی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، از انجام 646 عملیات امداد هوایی حوادث نوروزی در مناطق صعب العبور و سخت گذر با بالگردهای امدادی هلال احمر در سراسر كشور خبر داد.

كاپیتان سیدعلی خمیسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام گزارش خدمات امداد و نجات هوایی در طرح ملی امداد و نجات نوروزی از 25 اسفند تا 11 فروردین، اظهار داشت: 646 سورتی پرواز انجام شده، در مدت زمان 416 ساعت و پنج دقیقه بوده است.
وی توضیح داد: در این پروازها 20 مصدوم و بیمار به مراكز درمانی و بیمارستانی و 272 هزار و 950 كیلوگرم اقلام امدادی برای امدادرسانی به آسیب دیدگان و متاثران حوادث جوی و اقلیمی منتقل شده است و همچنین 2 هزار و 221 نیروی عملیاتی به منظور امدادرسانی به هموطنان جابه جا شده اند.
رئیس مركز امداد هوایی هلال احمر از بكارگیری تمام امكانات مركز امداد و نجات هوایی برای كمك فوری به مصدومان احتمالی انواع حوادث در كشور خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده، 24 فروند بالگرد امدادی این وظیفه خطیر را برعهده دارند.
خمیسی توضیح داد: این تعداد بالگرد امدادی توانایی انجام عملیات پرواز در حوزه های مختلف امداد و كمك رسانی، خدمات هوایی، سرویس‌های اضطراری پزشكی و ماموریت‌ های تجسس و نجات را دارند.
رئیس مركز امداد هوایی هلال احمر از عموم مردم خواست تا در صورت قرارگرفتن در وضعیت های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح شهری، صنعتی و كارگاهی، جاده ای، دریایی و كوهستانی با شماره 112 مركز پاسخگویی به انواع حوادث در سراسر كشور تماس بگیرند.
اجتمام**7029*1834

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *