26 شعبه هلال‌احمر فارس در آماده‌باش

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس با اشاره به اینکه وقوع سیل در شیراز مسافران بسیاری در دروازه قرآن را دچار حادثه کرده است، از آماده باش 26 شعبه جمعیت هلال‌احمر استان برای مقابله با حوادث احتمالی شد.

26 شعبه هلال‌احمر فارس در آماده‌باش/ ارسال صدها بسته غذایی برای حادثه‌دیدگان سیل

حسین درویشی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز از آمادگی 26 شعبه این جمعیت خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر در شهرستان شیراز 60 نیروی امدادگر و نجاتگر در حال امدادرسانی به حادثه دیدگان هستند.

وی ادامه داد: 465 خانوار که شامل 150 دستگاه خودرو بوده‌اند از سیل در دروازه قرآن شیراز دچار حادثه شده‌اند که در حال انتقال آنها به شهرک گلستان، مسجد نو و مدرسه شاهد هستیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس اضافه کرد: در ابتدای وقوع این حادثه، 5 تیم عملیاتی با تجهیزات سبک به دروازه قرآن اعزام شدند و در حال حاضر 12 تیم و حداقل 20 دستگاه خودرو جمعیت هلال‌احمر فارس در صحنه حاضر شده است.

درویشی با درخواست از مردم برای تسهیل امدادرسانی عنوان کرد: تنها مشکل ما در امداد رسانی، ازدحام جمعیت بود که با تلاش امدادگران، اجساد و زخمی‌ها  مورد رسیدگی قرار گرفتند.

مدیرعامل جمعیت استان فارس از ادامه بارش در فارس خبر داد و اعلام کرد: جمعیت هلال احمر فارس آمادگی لازم را برای وقوع حوادث احتمالی ناشی از بارش و جاری شدن سیلاب دارد.

وی افزود: در حال حاضر 100 چادر در سالن ورزشی محل جمعیت هلال احمر استان بر پا شده که هر کدام ظرفیت اسکان 5 نفر را دارد و 200 بسته غذایی برای نمایشگاه شهرک گلستان و 50 بسته دیگر برای مدرسه شاهد که حادثه دیدگان در آنها مستقر شده‌اند، ارسال شده است.

درویشی با تاکید بر وضعیت سایر شهرستان‌های استان گفت: خوشبختانه در سایر شهرستان‌ها سیلاب جدی تا کنون رخ نداده است و تنها بارش گزارش شده است و در سپیدان نیز بارش به شکل برف بوده اما بیش از 250 نفر در خرمبید از طرف جمعیت هلال احمر فارس اسکان اضطراری داده شده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *