خانه / دزفول / فرازی از زندگینامه پاسدار شهید منا حاج علی اکبر قمری

فرازی از زندگینامه پاسدار شهید منا حاج علی اکبر قمری

فرازی از زندگینامه پاسدار شهید منا حاج علی اکبر قمری

پاسدار شهید منا حاج علی اکبر قمری یکی از فرزندان برونمند خطه شهید پرور آبادان بود که در دوم مهرماه سال ۱۳۹۴ در حادثه ناگوار منا به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
 

به گزارش نوید شاهد از خوزستان، پاسدار شهید منا حاج علی اکبر قمری در هشتم اردیبهشت ۱۳۳۶ در روستای ابوطریف اروند کنار در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. در پی محاصره آبادان بهمراه خانواده اش زادگاه خود را ترک کرده و در شوشتر ساکن می شود و بعد از آزادی خرمشهر همراه خانواده راهی بندر ماهشهر می شود. در این زمان بود که به عضویت رسمی سپاه پاسداران درآمد و به عنوان معاونت سپاه سربندر مشغول به کار می شود. وی پس از ازدواج به همراه پدر و مادر  و همسر خود به شهر اهواز می آید و در آنجا بطور ثابت ساکن می شود و از سپاه سربندر به قرارگاه کربلای جنوب منتقل می شود.

پاسدار شهید منا حاج علی اکبر قمری در طول خدمت خود چندین بار در جبهه های جنگ تحمیلی حضور می یابد و سرانجام در تاریخ ۲۵/۱۲/۱۳۶۳ در منطقه مجنون و در عملیات بدر بر اثر اصابت مواد شیمیایی، از قسمت ریه و چشم ها مجروح می شود. با پایان جنگ تحمیلی ایشان در پست های مدیریتی به خدمت خود ادامه می دهد آخرین سمت و مسئولیت آن شهید مدیریت، برنامه ریزی و نظارت و معاونت نیروی انسانی قرارگاه کربلا بوده است.

در سال ۱۳۹۴ با خرید فیش آزاد حج تمتع با کاروان ایرانیان مقیم خارج کشور به مکه مکرمه مشرف می شود و یک هفته پس از تشرف در حادثه منا به مقام رفیع شهادت نائل می شود.

درباره ی rah_sarv1995

عباس وصالی مزین دانشجوی رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فرهنگیان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *