خانه / اخبار / تنها گزینه ملت ایران در تقابل دشمن مقاومت و پایداری با الگوبرداری از چهارم خرداد است

تنها گزینه ملت ایران در تقابل دشمن مقاومت و پایداری با الگوبرداری از چهارم خرداد است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از دزفول، «حجت الاسلام محمدعلی قاضی دزفولی»، شامگاه (شنبه ۴ خرداد) در همایش بزرگ چهارم خرداد، روز مقاومت و پایداری مردم دزفول که با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در حسینیه ثارالله برگزار شد، اظهار کرد: مقاومت و پایداری مردم دزفول در دوران دفاع مقدس نقش بسزایی در بالا بردن روحیه رزمندگان حاضر در حبهه داشته است.

 

 

وی با اشاره به ۸۰۰ شهید بمبارانهای موشکی رژیم بعثی در دزفول، افزود: هر گاه منزل و یا خانه ای در دزفول مورد اصابت موشک های رژیم بعثی قرار می گرفت مردم با همدلی به کمک آسیب دیدگان می شتافتند اما این حملات هیچگاه باعث تسلیم شدن مردم دزفول نشد.

امام‌ جمعه دزفول، تصریح کرد: حضور امام جمعه فقید دزفول آیت الله قاضی در شهر دزفول در زیر بمباران موشکی و برپایی نماز جمعه در آن شرایط سخت یکی از مهمترین عوامل پایداری و مقاومت مردم دزفول بود.

وی با اشاره به نقش بانوان در خلق حماسه چهارم خرداد نیز اضافه کرد: بانوان دزفولی با ماندن در شهر دزفول نقش مهم و حساسی در مقاومت و پایداری داشتند و دوشادوش مردان از میهن اسلامی دفاع کردند.

حجت‌الاسلام قاضی دزفولی، مقاومت را تنها گزینه رویارویی با دشمن دانست و  عنوان کرد: گزینه اصلی ملت ما مقاومت است و دشمن این بار نیز با مقاومت ملت ایران در مقابل فشارهای اقتصادی مواجهه و غافلگیر شده است.

وی ابراز کرد: دشمن گمان می کرد با فشارهای اقتصادی می تواند ملت ایران را تسلیم کند اما مردم ایران با الگو گرفتن از مقاومت و پایداری دوران دفاع مقدس در این جنگ اقتصادی نیز سربلند بوده و قطعا پیروز از این جنگ جدید خارج می شوند.

وی در ادامه با تقدیر از اقدام هوافضای سپاه کشور مبنی بر نامگذاری یک موشک بالستیک به نام دزفول، گفت: امروز مقاومت و پایداری فقط متعلق به مردم دزفول نیست بلکه متعلق به همه مردم ایران است و دشمن می داند پیشرفت های نظامی ایران در کنار مقاومت مردم باعث شده دشمن دیگر حتی خیال حمله به ایران را نباید در ذهن خود داشته باشد.

«محمد حیدری»، نیز طی سخنانی اذعان داشت: چهارم خرداد و فرهنگ مقاومت دو بال مهم داد یکی نتیجه ایثار و فداکاری رزمندگان، شهدا و جانبازان بوده و مردم دزفول و دیگری نقش مهم آیت الله قاضی دزفولی است.

وی تاکید کرد: سردار سوداگر و همرزمان وی با ثبت روز دزفول در تقویم ملی حرکت بزرگ فرهنگی در بحث شناسایی فرهنگ مقاومت انجام داده اند؛ در واقع سوداگرها با ثبت چنین کار بزرگ فرهنگی، فرهنگ مقاومت و پایداری را به نسل های جدید منتقل کردند. 

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول، با اشاره تهدیدات نظامی، فشارها و تحریم‌های همه جانبه آمریکا و دشمنان نظام در منطقه؛ بیان کرد: حفظ فرهنگ مقاومت و پایداری مردم دزفول می تواند الگویی برای مقابله با تهدیدهای دشمنان باشد.

درباره ی rah_sarv1995

عباس وصالی مزین دانشجوی رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فرهنگیان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *